Masaże

Masaż jest zabiegiem fizjoterapeutycznym, który polega na sprężystym odkształcaniu tkanek. Osoba masująca, czyli masażysta, wykonuje określone ruchy, które wywierają ucisk na tkanki. W zależności od rodzaju masażu i efektu, jaki ma przynieść, masażysta musi dobrać właściwe tempo i siłę owych ruchów. Każdy masaż wykonuje się w stronę serca – wiele osób nie ma tej świadomości, masuje nieprofesjonalnie na „chybił trafił”, co jest dużym błędem i masaż taki może bardziej zaszkodzić, niż pomóc.

Czym jest Masaż?

Uwaga, nowy adres gabinetu: Wojska Polskiego 23

tel.: 788 189 405

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny to najczystsza forma relaksu w połączeniu z leczniczymi właściwościami stymulacji mięśni i stawów: kojenie nerwów, łagodzenie bólu, rozluźnienie mięśni, pobudzenie krążenia. Każdy masaż w przychodni SANATUS jest wykonywany przez wykwalifikowanego specjalistę z wieloletnim doświadczeniem, co daje nam możliwość zagwarantowania Państwu pełnej satysfakcji z zabiegu jak również poczucie bezpieczeństwa.

Masaż shantala

Regularne masowanie dziecka daje następujące korzyści:
Dla niemowlęcia lub dziecka:Stymuluje rozwój psychofizyczny, pomaga w uregulowaniu snu, poprawia trawienie, zapobiega kolkom, wycisza , uspokaja, podnosi świadomość własnego ciała, jego granic; w ten sposób wzmaga poczucie bezpieczeństwa, wzmaga więzi emocjonalne z rodzicami, podnosi odporność organizmu.
Dla rodzica lub osoby wykonującej masaż: Poprawia pewność siebie, wiarę w swoje umiętności opieki nad dzieckiem, uspokaja, relaksuje, łagodzi lub zapobiega depresji poporodowej u matek, wzmacnia więź z dzieckiem, pomaga w zrozumieniu dziecka, tego co sygnalizuje komunikatów jego ciała, pomaga lepij odpoczywać, gdy dziecko śpi po masażu.”

Rozblokowujący biomasaż

Prawidłowy biomasaż polega na dedykowanej stymulacji okolic mięśni przy kręgosłupie i kości krzyżowej, synchronicznie stosuje się akupresurę wybranych punktów chińskich na ciele pacjenta. Taki złożony masaż to doskonała technika opierająca się na związkach pomiędzy skórą, układem nerwowym a organami wewnętrznymi, czyli stymuluje odruchy skórno-trzewne i trzewno-skórne, pobudza strefę Heada. Podczas gdy wykwalifikowany lekarz czy terapeuta oddziałuje na punkty lub fragmenty ciała, zostają wzbudzane impulsy nerwowe, które przez nerw rdzeniowy po odpowiednim przeobrażeniu docierają do związanego z nim chorego narządu. Ów pobudzany organ, poprzez instynktowne zwiększenie lub zmniejszenie napięcia m.in. naczyń krwionośnych, dotlenia się bo poprawia się jego ukrwienie, a przy tym każda komórka staje się lepiej odżywiona i może efektowniej funkcjonować.

Zabiegi Moksy

W naszym klimacie znaczna część chorób spowodowana jest nadmiernie chłodną i wilgotną aurą. Ogrzewanie punktów odpowiadających jest jednym z najlepszym sposobów leczenia różnego rodzaju bólu przy ogólnym osłabieniu organizmu, w stanach przewlekłych oraz u pacjentów w podeszłym wieku.
Moksa ma również działanie bakteriobójcze i odmładzające… Dodaje energii ciepła, wzmacnia krwiobieg, doenergetyzowuje organizm, sprawia, że następuje mobilizacja systemu immunologicznego. Dlatego warto stosować lecznicze oddziaływanie ciepła; również profilaktycznie. Moksa ma szerokie spektrum zastosowań, niemniej jednak nie można jej traktować jako panaceum dla wszystkich osób cierpiących. Przeciwwskazaniem w jej stosowaniu jest nadmiar energii ciepła.

Botoks medycyny wschodu

Nowatorska metoda masażu twarzy oparta na tradycyjnych i współczesnych technikach japońskiego i chińskiego masażu twarzy.Ta metoda jest całkowicie naturalną I nieinwazyjna forma lifting і odmładzania twarzy. Pozytywnie wpływa nie tylko na poprawę wyglądu, lecz także na dobre samopoczucie і pozbycie się skupionego stresu.

Masaż segmentarno-refleksyjny

Przez segmentarno-refleksyjny masaż stymuluje się zakończenia nerwowe odpowiadające różnym organom. Masaż punktów refleksyjnych, tzw. Receptorów prowadzi do lepszego ukrwienia, a tym samym stymuluje różne narządy. Dzięki takiemu masażowi możliwe jest zniwelowanie braku równowagi w organizmie.

Kosmetyczno-korekcyjny masaż Złota piramida

Metoda “Złota piramida” – metoda oparta na wiedzy starożytnego Egiptu (masaż manualny+masaż próżniowy+masaż pałeczkami bambusa+masaż wibracyjny) to skuteczny sposób na redukcję cellulitu i tkanki tłuszczowej. Poprzez usprawnienie krążenia krwi i stymulację układu limfatycznego organizm szybciej pozbywa się toksyn, co wpływa na jędrność I elastyczność skóry. Lepsze ukrwienie oddziałuje dobroczynnie również na mięśnie, wzmacniając je. Masaż kosmetyczno-korekcyjny to także bardzo przyjemny zabieg relaksacyjny.

Masaż nejrosedatywny

'Zadbaj o ciało, a dusza wypięknieje. Tej mądrości używali starożytni Rzymianie. Istota ludzka jest połączeniem dwóch elementów: umysłu i ciała. Im doskonalsza harmonia między nimi, tym lepiej się czujemy.’

Przy masażu nejrosedatywnym, między innymi, jest stosowana metoda Gen Shin Jitsu (Jin Shin Jyutsu) to japońska praktyka filozoficzno-lecznicza, która była używana w czasach starożytnych, ale została prawie straconą . Znowu odżyła na początku 20 wieku.

Istotą Jin Shin Jitsu jest kontakt z określonymi punktami na ciele (lub i na palcach). Uważa się, że w tych miejscach jest zablokowany przepływ energii przez ciało ludzkie, w wyniku czego występuje lokalna nierównowaga narządu, a następnie systemu, co prowadzi do chorób na poziomie fizycznym.